Последният Дармщат се съжалява за решенията на VAR при равенство срещу Бремен в Бундеслигата
AP News | 2024-02-24 | 19:08:35

БЕРЛИН (AP) — Последният Дармщат имаше два късни гола, отхвърлени от VAR и допусна автогол, тъй като се проведе 1-1 на Вердер Бремен в Бундеслигата в събота.

Тим Скарке смяташе, че е спечелил мача в седмата минута на добавеното време за Дармщат, но голът беше отменен, тъй като топката удари ръката му от вратаря на Бремен Опит за изчистване на Михаел Зетерер.

Скарке бе отменен още един гол за засада в 78-ата, а автоголът на Кристоф Цимерман в осмата минута донесе на Бремен дял от точките.

Трето място Щутгарт беше държано 1-1 при гостуване на Кьолн. Все още имаше шест точки пред Борусия Дортмунд преди Дортмунд да играе с Хофенхайм в неделя.

Унион Берлин и повишеният Хайденхайм също завършиха наравно 2-2, печелейки точка в борбата си срещу изпадането.

Никола Доведан изстреля Хайденхайм напред с хладнокръвен завършек в третата минута, но Юнион отвърна с два бързи гола преди почивката. Робин Госенс ​​изравни в 44-ата, три минути преди ударът на Андраш Шефер да отклони решително гърба на Брендън Ааронсън и да мине в дясната греда.

Ян-Никлас Бесте завърши контраатака с удар над вратаря на Юнион Фредерик Rønnow да изравни в 71-ата, но нападателят на Хайденхайм трябваше незабавно да си тръгне с нещо, което приличаше на контузия на коляното.

Юнион спечели предишните си четири мача у дома, докато Хайденхайм сега е непобеден в пет мача.

Също така Борусия Мьонхенгладбах победи Бохум с 5-2.

Байерн Мюнхен игра по-късно в събота, когато 11-кратният защитаващ шампион се стремеше да прекъсне серия от 3 загуби във всички състезания срещу гостуващия Лайпциг. Това беше мач от 1000 домакинства на баварската сила в Бундеслигата и първият, откакто обяви, че треньорът Томас Тухел ще напусне в края на сезона.

Байерн изоставаше с 11 точки от лидера в лигата Байер Леверкузен преди началото.